Elektrikli Şömine Nedir?

    Şömine ısınma amaçlı kullanıma başlamasına rağmen günümüzde estetik olguyu tamamlamak amacıyla tercih edilmektedir. Televizyonunuzu izlerken kenardan gelen alev efekti veya karanlık bir odada ateşi seyretmek herkesin hayalidir. Bu aslında insan olarak doğaya düşkünlüğümüzün bir göstergesidir. Aynı zevki akvaryum izlerken veya çiçeklere bakarken de alabiliriz. Malesef ateş diğer örnekler kadar ulaşılabilir olmuyor. Duman, is, koku vb dezavantajlar ateş seyrimize gölge düşürüyor. Bu konuda devreye elektrikli şömineler geliyor. Elektrikli şömineler, ev içerisinde baca ihtiyacı olmadan ateş keyfini almamızı sağlıyor. Farklı özelliklerde ve boyutlarda elektrikli şömineler olması bizi tercih noktasında biraz yoruyor. Gelin elektrikli şömineleri çeşitlerine göre ayıralım.

 

2 Boyutlu Elektrikli Şömineler;

2 boyutlu elektrikli şömineler sadece alev efekti ve derinlik sağlayarak şömine keyfi almamızı sağlıyor. Bu keyfe ilave olarak istenildiği takdirde ısıtma özelliğide olabiliyor. Genel olarak elektrikli şöminelerde ısıtma özelliği istenmesede şömine karşısına geçtiğinizde bir ısınma hissi hiç fena olmuyor. Bunun yanında ses efekti eklenebiliyor ve odun şöminelerindeki o çıtırtı sesini alabiliyorsunuz. Hatta bu teknolojik aygıtların bazı modellerinde bluetooth özelliği oluyor ve müzik dinleyebiliyorsunuz. 2 boyutlu elektrikli şöminelerin genel olarak opsiyonel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

- Odun görüntüsüne sahip olup / olmama

- Uzaktan kumandalı olup / olmama

- Değişken alev efektlerine sahip olup / olmama

- Isıtma özelliğine sahip olup / olmama

- Ses efekti özelliğine sahip olup / olmama

- Bluetooth özelliğine sahip olup / olmama

Şöminenizi seçerken sizin için olmazsa olmazları seçip buna göre tercih yaparsanız şömine karşısındaki kahve keyfini tamamlamış olursunuz.

 

 

3 Boyutlu Elektrikli Şömineler;

Şömine keyfi yaparken dumanıda hissetmek isterseniz burada devreye 3 boyutlu elektrikli şömineler geliyor. Su buharı ile duman efekti veren bu şömineler ayrıca ses efekti verebiliyor. Şömineyi izlerken aynı zamanda dumanı izleyip çıtır çıtır odun sesinide dineleyebiliyorsunuz. Tam şömine keyfi almanızı sağlayan 3 boyutlu şömineler fiyatının diğer ürünlere göre pahalı olmasından dolayı çok fazla kullanılmıyor. Ayrıca ısıtma özelliği olmaması bu şöminelerin bir diğer dezavantajı.

  

Hangi Şömineyi Seçmeliyim?

Korflame Bacasız Şömine Sistemleri 2 boyutlu şöminelerin satışını yapmaktadır. Alacağınız şömineyi en boy olarak seçebilir bununla beraber ısıtma özelliği, ses efekti, alev efekt seçeneklerini değerlendirebilir ve en uygun şömineyi alabilirsiniz. Yinede elektrikli şömineler benim için yeterli değil ben gerçek alevi hissetmek ve izlemek istiyorum derseniz biyoetanol şömine serimize göz gezdirebilirsiniz.