Bacasız Şömine Nedir?

   Bacasız şömine biyoetanol (bioethanol) sıvı yakıtla çalışan şöminelerdir. Sıvı yakıtı burner haznelerinin içerisine döktükten sonra uzun çakmakla yakıp keyfini alırsınız. Herhangi bir baca bağlantısı, elektrik bağlantısı, gaz bağlantısı gerektirmez. Herhangi bir zehirli gaz, duman, koku, is ortaya çıkarmaz. Kül oluşumu yoktur. Evinizde, ofisinizde, otellerde, restoranlarda yani tüm iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kaydırmalı kapağı sayesinde istediğiniz gibi alev yüksekliğini değiştirebilir, istediğiniz zaman şöminenizi söndürebilirsiniz. TUV sertifikalı burner ürünler, sektöründe geçmesi gereken testlere girmiş ve sağlamlığını kanıtlamıştır.

 

 

 

Hangi Tarz Bacasız Şömine Almalıyım?

   Bacasız şömineler yapı itibari ile ikiye ayrılır. 

1. Burner Serisi;

  Burner serisi bacasız şöminenin çekirdeğidir. Asıl yanmayı burner sağlamaktadır. 17cm dairesel, 32cm, 60cm, 90 cm burner boyları bulunmaktadır. Burnerlar evinizin mimarisine uygun tasarımlar yapılarak istenilen biçimde tasarımın içerisine monte edilebilir. Eğer siz kendi tasarımınızı yaptırmak ve farklı olmak istiyorsanız mimarınız ile tasarımı yapıp Korflame Burner Serisi almanız gerekir. Tasarımlar istenirse firmamız dahilindede yapılabilir.

2. Tasarım Serisi;

  Mimarlar tarafından tasarlanmış modern çizgilerde ödüllü tasarımlarınızı inceleyin. Mutlaka içerisinde sizin hoşunuza gidecek ve kişiliğinizi yansıtacak bir şömine modeli bulunacaktır. Tasarım serisi şömineler içerisinde burner bulunan metal veya mdf kasalı hazır şöminelerdir. Kutu içeriği eksiksiz gelir kolay montajı ile tek seferde kurulur ve taşınabilir olması sayesinde istediğiniz mekanda şömine keyfi almanızı sağlar. 

Biyoetanol Yakıt Nedir?

     İçerisinde nişasta ve şeker bulunan tahıl ve tarım ürünlerinin fermentasyonu ile elde edilen biyoetanol yakıt günümüzde enerji ihtiyacını giderme konusunda çok büyük önem kazanmıştır.  Yanma reaksiyonu sonucunda ortama sadece subuharı, karbondioksit ( nefes alma verme sırasında insanların salgıladığı) ve ısı açığa çıkartır. Herhangi bir zehirli gaz açığa çıkartmaz. Çevreci ve yenilenebilirdir. 

     Özellikle otomotiv dünyasında doğaya zarar vermeden yanma sağladığı için tercih edilmekle birlikte bazı Avrupa ve Amerika kıtası ülkelerinde benzinin içerisine katılması zorunlu tutulmuştur. Ülkemizdede bazı petrol firmaları 'Temiz Yakıt' sloganı ile sattıkları petrol ürünlerinin içerisinde biyoetanol kullanmaktadırlar.