BACASIZ ŞÖMİNE NEDİR? 


 

Bacasız şömine yani biyoetanol (bioethanol) sıvı yakıtla çalışan şöminelerdir. Pet şişelerde satılan sıvı yakıtı burner haznelerinin içerisine döktükten sonra uzun bir çakmakla yakıp keyfini alabilirsiniz. Herhangi bir baca bağlantısı, elektrik bağlantısı, gaz bağlantısı gerektirmez. Herhangi bir zehirli gaz, duman, koku, is ortaya çıkarmaz. Kül oluşumu yoktur. Evinizde, ofisinizde, otellerde, restoranlarda yani tüm iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kaydırmalı kapağı sayesinde istediğiniz gibi alev yüksekliğini değiştirebilir, istediğiniz zaman şöminenizi söndürebilirsiniz. TUV sertifikalı burner ürünler, sektöründe geçmesi gereken testlere girmiş ve sağlamlığını kanıtlamıştır. Ürün alırken TÜV sertifikasına sahip olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederiz.


  


 

 HANGİ TARZ BACASIZ ŞÖMİNE ALMALIYIM? 


Bacasız şömineler yapı itibari ile ikiye ayrılır.

 

 

 

1. Burner Serisi;

Burner serisi bacasız şöminenin çekirdeğidir. Asıl yanmayı burner sağlamaktadır. 17cm dairesel, 32cm, 45cm, 60cm, 90 cm, 120cm, 150cm burner boyları bulunmaktadır. Burnerlar evinizin mimarisine uygun tasarımlar yapılarak istenilen biçimde tasarımın içerisine monte edilebilir. Eğer siz kendi tasarımınızı yaptırmak ve farklı olmak istiyorsanız mimarınız ile tasarımı yapıp Korflame Burner Serisi almanız gerekir. Tasarımlar istenirse firmamız dahilindede yapılabilir. Tasarımı eğer kendiniz yapacaksanız mutlaka imalat öncesi firmamıza danışınız ve fikir alınız.

 

 

2. Tasarım Serisi;

 

  Mimarlar tarafından tasarlanmış modern çizgilerde ödüllü tasarımlarınızı inceleyin. Mutlaka içerisinde sizin hoşunuza gidecek ve kişiliğinizi yansıtacak bir şömine modeli bulunacaktır. Tasarım serisi şömineler içerisinde burner bulunan metal veya mdf kasalı hazır şöminelerdir. Tasarım şömineler kendi içerisinde Masa Üstü Şömineler, Taşınabilir Şömineler, Duvar Tipi Şömineler olarak üçe ayrılır. Bu üç grubunda çalışma şekli aynı olup dışındaki kasa sayesinde kullanım alanı farklılaştırılmıştır. Kutu içeriği eksiksiz gelir ve kolay montajı ile tek seferde kurulur ve taşınabilir olması sayesinde istediğiniz mekanda şömine keyfi almanızı sağlar.  

 


 

 
 

 BİYOETANOL YAKIT NEDİR? 


 

 

İçerisinde nişasta ve şeker bulunan tahıl ve tarım ürünlerinin fermentasyonu ile elde edilen biyoetanol yakıt günümüzde enerji ihtiyacını giderme konusunda çok büyük önem kazanmıştır. Biyoetanol yakıt özellikle büyük yakıt firmaları tarafından benzin yada motorine ilave edilerek karbonmonoksit salımını düşürerek, çevreci olma amacı ile kullanılmaya başlamıştır. Yanma reaksiyonu sonucunda ortama sadece subuharı, karbondioksit (nefes alma verme sırasında insanların salgıladığı) ve ısı açığa çıkartır. Herhangi bir zehirli gaz yada duman açığa çıkartmaz. Çevreci ve yenilenebilirdir. Bulunduğunuz kapalı ortamlarda (ev, ofis, otel, bahçe vb.) güvenle kullanılabilir.